Od początku 2013 roku, nowa seria linek firmy Wychwood stała się dostępna w Polsce. Dlatego chcemy opowiedzieć parę słów na ich temat.

linki_wychwood_bottom_2

Prace nad linkami trwały około dwóch lat. W projekt tworzenia linek został zaangażowany Charles Jardine, który przez wielu wędkarzy jest uważany za mistrza naszego hobby. Tych których zainteresowała osoba Jardina zapraszam do odwiedzenia jego strony http://www.charlesjardine.co.uk/

 

Wracając do tematu, to głównymi zaletami linek Wychwood są:

  • Brak pamięci rdzenia
  • Rdzeń linki wykonany jest z plecionego materiału
  • Powłoka wszystkich modeli jest bardzo gładka i miękka
  • Bardzo przystępna cena

 

Wszystkie linki są w tej samej długości (27,4 metra), a opakowanie wraz ze szpulą jest w pełni ekologiczne.

linki_wychwood_presentation_3

linki_wychwood_bottom_1

Cała seria składa się z dwóch rodzajów linek pływających (presentation i distance), intermedium, linek tonących o trzech różnych stopniach tonięcia, a także morskich (pływającej i 3 stopień tonięcia). Poniżej, prezentujemy niektóre z nich.

 

Pływająca – Presentaion.

Linka oferowana jest w klasach AFTMA od #3 – #8. Głowica o długości 12,7 metra, posiada kształt długiego smukłego stożka. Dzięki takiej budowie, linka sprawdza się w sytuacjach gdy ryby są bardzo płochliwe, a linkę należy położyć delikatnie i z finezją. Jak twierdzi Charles Jardine, linka ta wykonuje wyjątkowo wąskie pętle, a położenie jej na wodzie bez plusku nie stanowi większego problemu. Linka rekomendowana jest do połowu na suchą muchę oraz nimfę.

linki_wychwood_presentation_2

 

Pływająca – Distance.

Dostępna jest w rozmiarach od #5 – #8.

Jasno żółty kolor ułatwia obserwację linki. Dzięki specjalnemu kształtowi głowicy o długości 10,2 metra, można osiągać nią duże dystanse nawet podczas silnego wiatru. Przeznaczona jest do łowienia w rzekach oraz wodach stojących. Sprawdza się przy łowieniu na duże suche muchy.

linki_wychwood_distance_3

Intermedium – „Just Under”.

Linka dostępna jest w klasach od #5 – #8.

Dzięki skoncentrowaniu głównej części masy na początku głowicy, można nią osiągnąć imponujące odległości. Polecana do łowienia na nimfę, oraz buzzery. W naszych warunkach bardzo dobrze sprawdza się przy małych streamerach, muchach typu palmer czy choćby wooly bugger.

linki_wychwood_justunder_2

linki_wychwood_justunder_3

 

Linki – „Mid – Water, Deep – Water, The Bottom”.

Są klasycznymi linkami tonącymi. Linka Mid – Water jest sznurem muchowym o trzecim stopniu tonięcia, Deep – Water to piąty stopień, natomiast The Bottom jest odpowiednikiem siódmego stopnia tonięcia według AFTMA. Wszystkie linki są dostępne w #6, #7 i #8 klasie. Głowica każdej z nich ma długość 10,2 metra. Konstrukcja głowicy linek, pozwala z łatwością rzucić sporej wielkości streamerami.

linki_wychwood_midwater_2

linki_wychwood_deepwater_2

linki_wychwood_bottom_4