Od jakiegoś czasu na rynku pojawił się następca Boostera, szczupakowej wędki Loopa. Biorąc pod uwagę, że coraz dynamiczniej rozwija się wędkarstwo muchowe na wodach nizinnych naszego kraju, postanowiliśmy przybliżyć charakterystykę nowego Boostera miłośnikom szczupaków.

Booster1

Pierwszy model Boostera wyróżniał się dwiema rękojeściami. Jedna była wykonana z mielonego korka, druga wspomagająca hol dużej ryby była wykonana z pianki. Składał się z trzech segmentów, które w sumie dawały długość 9’. Klasa wędki wynosiła #8-9 w skali AFTMA.

Booster10

W nowym modelu widzimy kontynuację uchwytu z cork-mixu, natomiast dodatkowy uchwyt z pianki został usunięty. Długość wędki została zmniejszona do 8’8” a klasa jest określona na mocną #9 w skali AFTMA. Jeśli weźmiemy pod uwagę walory estetyczne, to możemy zauważyć, że nowy Booster ma bardzo smukły blank, a jego turkusowy kolor jest bardzo miły dla oka.Booster3Booster5

Akcja wędki określona jest jako szybka, a ugięcie wędki pełne. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy operować wędziskiem dłużej, pomimo zastosowania dużych szczupakowych much. Pełne ugięcie blanku sprawia lepsze ładowanie wędki przy mniejszym wysiłku wędkarza. Rzuty są bardziej płynne, nawet przy silniejszym wietrze. Wędka dobrze trzyma się w ręku, dzięki zastosowaniu uchwytu z korko-gumy. Widać że rozwiązanie to sprawdziło się w poprzednim modelu i specjaliści z Loopa postanowili kontynuować tego typu rozwiązanie. Pomimo swojej niemałej klasy #9 mamy wrażenie, że trzymamy w ręku dużo delikatniejszy kij. Być może jest to wrażenie spowodowane długością wędki (8’8”), może smukłością blanku, lub też świetnym trzymaniem w ręku. Być może wszystkie te cechy wpływają na uczucie, że łowi się delikatniejszym wędziskiem.

Booster2

Nowy Booster tak jak stary model, również składa się z trzech elementów:

  • 91,5 cm
  • 91,5 cm
  • 92,3 cm

Cała wędka po złożeniu stanowi 263,5 cm. Jest to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę, że producent podaje długość wędki 264,16 cm. Chodzi nam o fakt, iż niektóre firmy podając długość wędki potrafią się rozminąć nawet o 5 i 8 centymetrów co do rzeczywistej długości wędki. Tak więc różnica w Boosterze, mniejsza niż centymetr jest oceniana przez nas jako znikoma. Równie precyzyjnie przedstawiana waga wędziska. Oficjalnie kij waży 144g., natomiast model testowany przez nas, ważył 146g. Jakość wykończenia Boostera jest bez zarzutu. Przelotki typu snake (oprócz pierwszej porcelanowej) są bardzo starannie wykończone, a uchwyt kołowrotka jest wykonany z anodyzowanego na czarno aluminium.Booster4

Booster11

Booster6

Wędka jest pakowana w kordurową pięcioboczną tubę. o długości 99 cm. Taki kształt tuby zapobiega samoczynnemu przemieszczaniu się tuby na pochyłym podłożu lub podczas jazdy. Jak każda wędka firmy Loop, tak i ta również posiada dożywotnią gwarancję.

Booster7Nowy Booster był testowany z linkami o tej samej nazwie, które firma Loop, specjalnie zaprojektowała dla tego wędziska. Oprócz wyżej wymienionych linek, do głębokiego łowienia polecamy linkę Bottom Express 300 grain firmy Vision. Linka ta naprawdę bardzo ładnie współgra z nowym Boosterem.

Booster8

booster9