Na świecie możemy znaleźć wiele firm produkujących wspaniałe kołowrotki. Niektóre z nich, z różnych powodów nadal posiadają w swojej ofercie modele wykonane w stylu klasycznym, czy też retro. Wśród tych producentów, są tacy co odwzorowują w stu procentach modele z minionych epok, ale są też i tacy którzy w klasyczny wygląd kołowrotków chcieliby tchnąć ducha nowoczesności. Do tej ostatniej grupy śmiało możemy zaliczyć firmę LOOP, która ma w swojej ofercie wyjątkowe kołowrotki o nazwie „Classic”.

loop_classic_2

Dostępnych jest pięć rozmiarów tego modelu. Każdy z nich jest pakowany w bardzo gustowne skórzane etui.

loop_classic_1

Model „Classic” został zaprojektowany przez biuro projektowe LOOPa, o czym możemy się dowiedzieć z inskrypcji zamieszczonej na dole kołowrotka. Miłym akcentem jest podawanie na każdym z nich numeru seryjnego, przez co w pewien sposób stają się unikatowe i wyjątkowe.

loop_classic_3

Trzymając kołowrotek w ręku, nie mamy wątpliwości, że został wykonany z najwyższych jakościowo materiałów. Ale tego co jest naprawdę wyjątkowe nie zobaczymy gołym okiem. Mam na myśli hamulec kołowrotka. Oprócz najmniejszego modelu 46, wszystkie pozostałe są wyposażone w nowoczesny system hamowania „Power Matrix Drag System”. System ten świetnie sprawdził się w innych modelach firmy LOOP i co jest nie bez znaczenia jest to system wodoodporny.

loop_classic_5

loop_classic_4

Szczegółowe parametry każdego z modeli przedstawiamy poniżej:

  • Classic 46 – średnica 83 mm, waga 192g, pomieści linkę WF 5# plus 120 metrów podkładu
  • Classic 58 – średnica 90 mm, waga 216g, pomieści linkę WF 7# plus 230 metrów podkładu
  • Classic 79 – średnica 95 mm, waga 338g, pomieści linkę WF 8# plus 200 metrów podkładu
  • Classic 811 – średnica 100 mm, waga 345g, pomieści linkę WF 10# plus 220 metrów podkładu
  • Classic 1013 – średnica 105 mm, waga 360g, pomieści linkę WF 12# plus 350 metrów podkładu

Wszystkie kołowrotki „Classic” są wyposażone w gustowną rączkę, oraz bardzo praktyczną przeciwwagę korbki kołowrotka. Możemy na niej zakotwiczyć przypon.

loop_classic_8

loop_classic_6

Uchwyt kołowrotka jest wykonany z tego samego materiału co jego korpus i pasuje praktycznie do wszystkich uchwytów dostępnych wędek.

loop_classic_9

Co nas osobiście pozytywnie zaskoczyło, to fakt że seria kołowrotków „Classic” dobrze wygląda nie tylko z wędkami wykończonymi tak, jakby były wykonane w ubiegłym wieku. Ona świetnie komponuje się także z wędkami wykończonymi nowocześnie, na przykład z nową serią wędek LOOP Cross S1.

loop_classic_7

Na koniec zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu na temat tego wyjątkowego kołowrotka.