Wędki firmy Loop Cross S1 są zaliczane do najlepszych innowacji jakie zostały zaprezentowane w roku 2012. Seria Cross S1 składa się z dziewięciu modeli jednoręcznych. Otwiera ją wędka o długości 8’6 #3, a zamyka mocarna 9’ #12. W przypadku wędek dwuręcznych mamy do wyboru 12’ #7 lub 14’ #9.

Cross9

Cross S1 jest najnowszym osiągnięciem firmy Loop. Uważają że jest to największe osiągnięcie, od co najmniej 20 lat, kiedy to wprowadzili w kołowrotkach, duże szpule typu „large arbor”. Co sprawiło że Szwedzi uważają nową serię Cross S1 za przełom w wędkarstwie muchowym. Otóż dwa lata badań i testów wspólnie z firmą 3M, zaowocowało stworzeniem nowego kompozytu Powerlux, który został wykorzystany przy konstruowaniu wędzisk.

Cross10

Co to daje wędkarzom. Przede wszystkim wędki są dużo lżejsze i bardziej elastyczne, od standardowych rozwiązań. Cross S1 dzięki zastosowaniu kompozytu Powerlux pracują bardziej równomiernie i w dużo szerszym zakresie niż wędziska obecnie dostępne na rynku. Są to super mocne wędki o bardzo niskiej wadze. Główna zaleta nowego rozwiązania to, minimum wkładu własnego, całą pracę wykonuje za nas wędka. Wkładając minimum energii w naładowanie wędki, możemy łowić dużo dłużej bez oznak zmęczenia. Szeroki zakres pracy wędzisk sprawia, że tak samo doskonale pracują na krótkich dystansach jak i bardzo dalekich. Nie wpadają w żadne drgania czy wibracje. Do tej pory nie było wędzisk, którymi równie łatwo i przyjemnie moglibyśmy posługiwać się na 9-10 metrach czy odległych 30m. Zastosowany w serii Cross S1 kompozyt Powerlux, jest nową rewolucyjną technologią firmy 3M. Stworzyła ona, system żywic o wysokiej koncentracji nanocząsteczek krzemionki. Ze względu na swą wielkość, nanocząsteczki, są w stanie płynąć pomiędzy włóknami węgla, co sprawia że tak powstały kompozyt jest niewiarygodnie silny i wytrzymały. To właśnie dzięki tej technologii, seria Cross S1 jest silna, wytrzymała, a przy tym dużo lżejsza.

Dziś mamy przyjemność, przybliżyć Wam model najczęściej wykorzystywany przez wędkarzy, czyli 9’ #5.

Cross14

Jak wszystkie wędki tej serii także 9’ #5, jest cztero składem i ma akcję medium-fast przy ugięciu medium-curve. Wszystkie cztery odcinki testowanej wędki mają prawie 72cm długości (jedynie część z uchwytem jest o 1cm dłuższa). Waga wędki wynosi 94 gram. Natomiast tuba o kolorze Metal Gun jest długa na całe 76 cm.

Cross8

Przelotki w serii Cross S1 mają bardzo ciekawy kolor tytanu, który współgra z barwą blanku.

Cross13

Cross7

Kolor wędek jest określany jako metaliczny szary mat. Kolor ten został świetnie podkreślony granatowym wykończeniem wędki. Wszystkie zakończenia oraz omotki są bardzo dokładnie pomalowane i uszczelnione.

Cross3

Rękojeść wędki ma długość trochę ponad 18 cm. i jest wykonana z najwyższej jakości korka. Aby zapewnić jeszcze większą trwałość, zakończenia rękojeści są dodatkowo wzmocnione cork – mixem

Cross2

Cross12

Bardzo ciekawym i przykuwającym uwagę jest uchwyt kołowrotka. Jego wyjątkowa konstrukcja jest wykonana z wysoko anodyzowanego aluminium w kolorze Metal Gun. Dzięki zastosowaniu wyżej wymienionego surowca wędkę możemy użytkować również w słonej wodzie.

Cross1

Cross15

Podsumowując. Dzięki zastosowaniu najlepszych z możliwych komponentów firma Loop osiągnęła bardzo ciekawy rezultat. Perfekcyjnie dobrane kolory oraz uchwyt kołowrotka, sprawiają że nikt obojętnie nie przechodzi obok tej wędki.

Cross6