Na przestrzeni ostatnich lat, kołowrotki Truflay SLA są jednym z najciekawszych osiągnięć, jakie firma Wychwood oferuje wędkarzom muchowym. Wysiłki jakie włożyła w projekt nowego kołowrotka zostały docenione pierwszym miejscem na targach EFTTEX jako „Najlepszy nowy kołowrotek 2009/2010”.

Czy jest rzeczywiście tak dobry i czy zasługuje na takie wyróżnienie, będziemy się starać odpowiedzieć na to pytanie wraz z naszą kadrą wędkarstwa muchowego.

sla_7

kadra_9

Kołowrotek Truefly SLA jest kołowrotkiem kasetowym, oferowanym w oryginalnym futerale wraz z dwiema zapasowymi szpulami.

Truefly SLA to połączenie jednej z największych szpul typu „large arbor” na rynku, z jedną z najniższych wag kołowrotków w danej klasie, co pozornie wydawało się nieosiągalne. Lekka konstrukcja jest stworzona za pomocą idealnego odlewu ramy oraz szpuli ze specjalnie przygotowanego stopu aluminium.

sla_3

Funkcjonalność wraz z nowoczesnym designem oraz „pół ukrytego” systemu hamulca „Rulon Drag System” pokazuje idealne połączenie wydajności i estetyki.

sla_4

Kołowrotek Truefly SLA jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnym lub szarym (Warm Grey) i trzech rozmiarach:

  • Model: 5/6, Waga: 171 g, Średnica: 92 mm, Pojemność: WF6 + 100m podkładu (20 lb).
  • Model: 7/8, Waga: 198 g, Średnica: 106 mm, Pojemność: WF8 + 100m podkładu (20 lb).
  • Model: 9/11, Waga: 224 g, Średnica: 116 mm, Pojemność: WF11 + 200m podkładu (30 lb).

sla_1

Tyle by było, jeśli chodzi o informacje udostępnione przez producenta. Natomiast próbując odpowiedzieć na pytania, jak ten kołowrotek sprawdza się w praktyce i co najważniejsze czy jest wart wydanych na nie pieniędzy, poprosiliśmy o pomoc Kadrę Muchową Polski. Nasi kadrowicze mieli okazję używać przez cały rok 2012 kołowrotki Truefly SLA w rozmiarach 5/6 oraz 7/8.

kadra_2

kadra_4

Dla spójności opinii przygotowaliśmy krótką ankietę, w której kadrowicze mogli wyrazić opinię na temat kołowrotków. Skala ocen zawierała się w przedziale o 1 – 5 pkt. Przy czym ocena 1 była najsłabszą oceną, a ocena 5 była największą jaką uczestnik ankiety mógł wystawić w ankiecie. Ocena umieszczona przy pytaniu, jest średnią wszystkich biorących udział w ankiecie.

  • Jak ocenia Pan pierwsze ogólne wrażenie kołowrotka?

Ocena 4,61

sla_9

  • Jak ocenia Pan pracę hamulca testowanego kołowrotka?

Ocena 4,23

sla_10

  • Jak ocenia Pan łatwość zmiany szpuli kołowrotka?

Ocena 4,23

sla_2

  • Jak ocenia Pan jakość wykonania w porównaniu do ceny kołowrotka?

Ocena 4,38

sla_5

  • Jak ocenia Pan system kaset zastosowany w kołowrotku Wychwood?

Ocena 4,23.

sla_6

  • Czy poleciłby Pan kołowrotek Wychwood Truefly SLA swojemu koledze?

12 kadrowiczów odpowiedziało „TAK” poleciłoby ten kołowrotek (jedna osoba się wstrzymała od odpowiedzi). Wynik ten bardzo nas napawa optymizmem. Pomimo paru sugestii kilku kadrowiczów, co do ulepszenia kołowrotka, prawie wszyscy poleciliby ten kołowrotek znajomym.

Podsumowując każda z ocen znaczącą przekroczyła wartość 4 punktów. Uważamy to za duży sukces, biorąc pod uwagę fakt, że kołowrotki te są dostępne za bardzo przystępną cenę.

kadra_1

Na zakończenie, serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji kołowrotków Trufly SLA podczas targów.

https://www.youtube.com/watch?v=wQc1bUlO3Lg

https://www.youtube.com/watch?v=cwPma1qlFMo