Jak co roku firma Wychwood wprowadza wiele nowości, którymi chce zaspokoić nasze wędkarskie gusta. Na początku 2013 roku, zaprezentowali niebanalną linię wędek, kołowrotków oraz akcesoriów, pod nazwą River & Stream. Dziś chcielibyśmy Wam przybliżyć kołowrotki tej serii, które zrobiły na nas bardzo dobre wrażenie.

kołowrotek_R&S_13

Kołowrotki River & Stream pakowane są w mocne opakowanie z kartonu, oraz bardzo gustowne pokrowce jakie rzadko obecnie się spotyka.

kołowrotek_R&S_3

kołowrotek_R&S_5

kołowrotek_R&S_14

Nowe kołowrotki możemy nabyć w dwóch rozmiarach 2/3# oraz 4/5#.

kołowrotek_R&S_4

Jak twierdzi Wychwood, kołowrotek River & Stream 2/3# (zaledwie 50gram), jest najlżejszym kołowrotkiem na świecie.

kołowrotek_R&S_11

Natomiast rozmiar 4/5# może się pochwalić niewiele większą wagą, bo zaledwie 58 gram.

kołowrotek_R&S_9

kołowrotek_R&S_10

Kołowrotki wykonane są z jednego kawałka aluminium w technologii CNC. Dzięki temu możemy się cieszyć bardzo wytrzymałą konstrukcją, która nie wygląda ociężale, a jakość wykończenia detali jest wzorowa.

kołowrotek_R&S_7

kołowrotek_R&S_1

Kołowrotki River & Stream oferowane są w kolorze starego oliwkowego złota. Abyśmy mogli się cieszyć jak najdłużej jego wyglądem, pokrowce kołowrotków wyposażone są w grube futerko zabezpieczające przed urazami.

kołowrotek_R&S_6

W kołowrotkach River & Stream, zastosowano innowacyjny regulowany hamulec zatrzaskowy. Rozwiązanie to pozwala na regulowanie napięcia linki bez nadmiernego odkręcania szpuli. Hamulec stawia opór tylko wtedy gdy linka jest wybierana z kołowrotka. Natomiast dźwięk terkotki usłyszymy zarówno przy wybieraniu linki jak i przy jej zwijaniu. Sam dźwięk oceniliśmy jako przyjemny dla ucha. System hamowania oczywiście możemy przestawić tak, aby służył wędkarzom posługującym się lewą ręką.

kołowrotek_R&S_15

kołowrotek_R&S_16

Półkolisty profil szpuli pomaga w prawidłowym układaniu linki podczas zwijania. Także dzięki takiemu rozwiązaniu, szpula jest bardziej pojemna od wielu kołowrotków (w tej samej klasie), które są obecnie dostępne na rynku i może pomieścić dłuższą lub grubszą linkę.

kołowrotek_R&S_17

kołowrotek_R&S_18

Napisy na kołowrotkach zostały wyfrezowane. Takie rozwiązanie pozwoli długo cieszyć się właścicielom kołowrotków napisami umieszczonymi na ich korpusie.

kołowrotek_R&S_12

Podsumowując, kołowrotki są bardzo dobrze dobrane do całej klasycznej linii River & Stream, dzięki czemu stanowią piękny old-schoolowy zestaw. Zresztą możecie przekonać się sami na poniżej zamieszczonych filmach.